Stratégiai Kontrolling Manager

Retail üzletágban működő partnerünk számára keresünk Stratégiai Kontrolling Manager-t.

Budapest+ home office

Feladatok:

  • Felelős a társasági üzleti terv és az előrejelzések összeállításáért, koordinálja és összefogja a tervezési, előrejelzési folyamatot
  • Aktív résztvevője a társaság éves beszámoló és üzleti jelentés készítési folyamatának
  • Menedzsment döntéseket alátámasztó és megalapozó riportokat készít, továbbá részt vesz a társaság testületei részére a tájékoztató és döntést megalapozó előterjesztések elkészítésében
  • Feladatok önálló értelmezése, problémákat, folyamatbeli hiányosságokat tár fel, javaslatot ad ezek javítására
  • Támogatja a heti felülvizsgálatokat és a célzott Üzleti KPI-ok-teljesítményről szóló jelentéseket
  • Pénzügyi elemzőként cselekszik, megkeresi és megmagyarázza  a tényleges és a célszámok közötti eltéréseket mind a pénzügyi, mind a nem pénzügyi KPI-kben
  • Koordinálja a havi előrejelzéseket és az éves költségvetést más részlegekkel együttműködve
  • Kiszámítja a kereskedelmi KPI-okat, és  magyarázatot ad a számok mögött meghúzódó üzleti okokra. Felismeri és értelmezze a trendeket, megtalálja a kiugró értékek konkrét okait
  • Fejleszti a meglévő KPI-jelentéseket a modern önkiszolgáló BI-eszközök (pl. Power BI) használatával
  • Proaktív javaslatokat ad a pénzügyi zárási folyamat sztenderdizációjára, riportok fejlesztésére, adatelérhetőségre és -minőségre, valamint hatékonyságjavítására vonatkozóan
  • Sztenderd business insight partnering szerepet tölt be be a board tagok felé
  • Proaktívan saját maga generál insight-ot a nagy kontribúciójú témák körül a stratégiai irányvonal mentén
  • Proaktív problémamegoldás: képes megtalálni a kiváltó okot és megoldási javaslatokat tenni.
  • Megválaszolja a cégcsoport  folyamatokkal kapcsolatos kérdéseket, problémák átlátása / megoldása
  • Új, egységes riporting folyamat és rendszer alakít ki együttműködésben a Kontrolling Csoportvezetővel és a Pénzügyi Vezetővel
  • Business partnerként működő kontroller, aki összeköti a pénzügyi területet az ügyvezetővel, az értékesítéssel és az operatív területekkel
  • Rendszeres/ad hoc üzleti elemzéseket készít, ezzel támogatod az üzleti döntéseket,
  • Tény-terv elemzéseket készít, megvizsgálja és nyomon követi a jelentős eltéréseket az érintett érdekelt felek bevonásával,
  • Részt vesz a társasági üzleti terv és az előrejelzések összeállításában
  • Kontribúciójával támogatja a társaság éves beszámoló és üzleti jelentés készítési folyamatát

Amit nyújtanak:

  • Versenyképes fizetés
  • Stabil tulajdonosi háttér
  • Érdekes feladatok
  • Igényes, modern, kellemes munkakörnyezet
  • Céges autó
  • Hosszútávú munkalehetőség

Amennyiben az álláshirdetés felkeltette az érdeklődését és megfelel a fenti elvárásoknak kérjük szépen küldje el az önéletrajzát az "Stratégiai Kontrolling Manager" megnevezést feltüntetve a tárgy mezőben a: sandor[at]viziandpartners[dot]hu email címre.

Bármilyen felmerülő kérdés esetén állok rendelkezésre.

Vizi Sándor

+36706726563